Antarët

                                   
Në Federatën e Pëllumbave Rrotullues të Kosovës në vitin 2021
Marrin pjesë 14 shoqata nga qytetet e Kosovës me gjithësejt 167 antarë

“MAVLIPARKA” FERIZAJ

1. Bashkim Mehmeti                 42.373933, 21.139431
2. Salih Nishori                        42.373933, 21.139431
3. Rexhep Sherifi                     42.346986, 21.260422
4. Hyzer Hetemi                      42.379395, 21.177582
5. Kadri Kadriu                        42.409723, 21.121503
6. Ilaz Qenani
7. Shaip Hafizi
8. Nderim Mehmeti
9. Avni Vishi
10. Arsim Emini
11. Lulzim Reqica
12. Xhevat Gajtani
13. Ali Ruhani
14. Shaban Ferati
15. Bujar Bytyqi
16. Shemsi Hysiqi
17. Agron Hasani
18. Erkan Hafizi

19. Murat Bajrami

20. Naim Vishesella 

 

Shoqata “Pëllumbi i Bardhë”- VITI           

1. Bajram Nebiu                            42.336661, 21.349432     
2. Dibran Mustafa                                                                  
3. Avni Muharremi                                                                 
4. Ismet Hajrullahu
5. Nazim Azemi                         
6. Ismet Islami
7. Nehat Sadiku
8. Kemajl Sadiku
9. Ismajl Ademi
10. Sedat Sinani
11. Xhevat Zahiri
12. Ali Ajvazi
13. Sadri Tahiri
14. Jakup Bajrami
15. Nexhmedin Kurtishi

Shoqata “Batak” – Mitrovicë                    

1. Fatmir Ramadani                                                     
2. Fatmir Morina
3. Musa Azemi                                                             
4. Nasip Salihu
5. Asllan Maliqi                                                          
6. Naser Islami                                                            
7. Tefik Kadrija

SHOQATA AHMET BILIBANI – Prizren   

1. Avdyl Drangoj                                
2. Bashkim Balluku
3. Bashkim Kabashi
4. Shefki Buqaj                                            
5. Abdullah Bilibani
6. Besnik Ahmetaj
7. Valton çeko

Saqina – Gjilan                                          

1.Emin Fejzullahu                         42.457001, 21.458276                          
2. Rrahim Hyseni
3. Ruzhdi Aliu
4. Selami Kurteshi
5. Avdyl Musliu
6. Rizvan Bllaca                                                                                             
7. Afrim Zeqiri                                                                                         
8.  Ridvan Rifati                                                                                           
9. Durim Nuredini
10. Mustaf Kazazi                                                                                           
11. Driton Fetahu
12. Arton Bunjaku
13. Berat Ferati
14. Arben Uka
15. Arber Aliu
16. Sefedin Ramadani                                                                                  
17. Riz Namani
18. Agim Rudaku
19. Dibran Kastrati
20. Rinor Maliqi
21. Kemajl Neziri  
22. Mefail Aliu
23. Avni Jerliu
24.Bejtush Ajvazi
25. Arsim Haliti
26. Gazmend Shala
27. Ilir Mehmeti
28. Bekim Sejdiu
29. Muharrem Kastrati
30. Adem Berisha
31. Task Milan
32. Nexhmedin Tahiri
33. Bekim Ramizi

Shoqata “Allaxha Bishtbardh” – Mitrovicë    

1. Nexhat Deliqi                                                                             
2. Gjynejt Kirilla Smakiqi               
3. Enis Xhekoviq
4. Bekim Peci
5. Orhan Krasniqi
6. Aziz Sadiku

Shoqata “Pëllumbi Zhegër” – Zhegër    

1. Arbnor Veseli
2. Milaim Bislimi
3. Fidan Dema
4. Blerim Cana                                                    
5. Sedat Veseli
6. Bexhet Azemi
7. Azem Hyseni
8. Besim Bislimi
9. Lavdrim Latifi

Shoqata”DARDANIA” – Sadovinë  

1. Muharrem Avdyli                            42.324941, 21.291517
2. Nexhat Arapi
3. Labinot Miftari
4. Isa Ismajli
5. Lirim Muharremi
6. Murat Haziri                                 42.324941, 21.291517
7. Naim Sadiku
8. Avni Blakqori
9. Lulzim Fazliu
10. Admir Aliu
11. Afrim Keqani

Shoqata  “Dyneku i Prishtinës” – Fushë Kosovë        

1. Fahri Abazi                                                              42.650077, 21.103148
2. Fadil Sadiku
3. Irfan Pllana
4. Ferdi Mehmeti
5. Lulzim Pllana
6. Gzim Merovci
7. Liman Haxholli
8. Xhelal Matarova

SHOQATA “KRAHBARDHI” – Vushtrri         

1. Skënder Bajraktari
2. Hysen Shala
3. Ramadan Bajrami
4. Ismet Uka
5. Berat Kutllovci

Dyneku i Beqës  – Gjilan                       

1. Blerim Ismajli
2. Erdvan Bllaca
3. Arian Thaçi
4. Vedat Ademi
5. Negovan Denic
6. Blerim Maliqi
7. Lavdim Maliqi
8. Ilir Thaqi
9.Fatbardh Hyseni
10. Ramadan Rexhepi
11. Bari Kastrati
12.Besnik Thaçi
13. Naim Beqiri
14.Bekim Thaqi
15. Fatmir Tahiri
16. Bekim Selishta
17. Fatos Bllaca
18. Fatlum Haziri
19. Rashit Berisha

 

Shoqata  “Dyneku i Vushtrrisë” – Vushtrri

1. Agim Krasniqi                                                                        
2. Besim Hyseni
3. Adnan Gjyshnica
4. Shemsi Dumnica
5. Adnan Rashica
6. Islam Maloku
7. Halit Selani
8. Besim Musliu
9. Qenan Kusurica
10. Avdurrahman Hama
11. Muhamet Terrnava

Klubi i Pëllumbave DYNEKU – Bardh i Madh

1. Avni Pllana
2. Liridon Bllaca
3. Agron Bajqinovci
4. Elvir Berisha
5. Sami Bllaca
6. Sead Pllana
7. Sadat Simnica
8. Velid Bllaca
9. Luan Berisha
10. Mirsad Gashi
11. Naser Reqica

Klubi  “Bataku” – Vushtrri

1. Pajazit Zymeri                                                                       
2. Sami Jonuzi
3. Valon Selani
4. Bahri Mikullovci
5. Remzi Jashari